hala realizace
hala realizace

PROJEKTY

logo m2au

O NÁS

Novostavba sídla

 

2017

1227 m2

v realizaci

team: Daniel Struhařík, Norbert Obršál, David Mikulášek, Vojtěch Heralecký, Jan Urbášek, David Helešic, Tomáš Wojtek, Marieta Malíková, Karolína Langner,Jakub Brahmi, Martin Nosek

Realizace novostavby rodinné společnosti KIPO vznikla v důsledku potřeby rozšíření a modernizace stávající provozovny. To bylo možné jedině novostavbou. Vzhledem k tomu, že má společnost úzký vztah k regionu, byla zvolena obec, odkud pochází i většina zaměstnanců.

 

Srdcem objektu je výroba. Zde se nachází CNC stroje, které slouží pro obrábění kovových dílů a společně s příručním skladem a dvěma jeřáby o nosnosti 20t tvoří hlavní část objektu. Na ni navazuje část zázemí a dvě administrativní patra.

 

Cílem bylo realizovat reprezentativní sídlo na důležitém místě v obci. O to víc byla naše snaha použít naprosto běžné materiály nestandardizovaně. Sendvičový panel a polykarbonátové desky jsou základní skladebné prvky fasády. Sendvič je kladen vertikálně- odpadly tak nevzhledné lišty, zrychlila se montáž a požární odolnost, místo často poruchových světlíků byl zvolen polykarbonátový prstenec kolem celého objektu. Dům je tak schopen komunikovat s okolím a zaměstnancům poskytuje přirozené osvětlení na pracovní plochu. Kompresorovna, která dodává technologiím vzduch se umístila u vchodu je spojena s markýzou. Odděluje vstup pro zaměstnance od logistického dvora a zároveň akcentuje hlavní příchod do objektu.

KONTAKT

v Brně    ~     2018